Archive for the Category » Filmler «

Bear GRYLLS Kapadokya Türkiye U. Survival

Gerçek adı Edward Michael Bear Grylls’dir.
Grylls, Bembridge’de büyüdü, Londra Üniversitesi’nde öğrenim gördü, okulunu dereceyle bitirdi. Shotokan karatede siyah kuşak sahibidir.. İngilizce İspanyolca ve Fransızca bilmektedir.

Bilenler bilir Discovery Channel’da 2006 yılından beri Bear Grylls sunduğu dünyanın en zor yerlerinde insanlara hayatta kalmayı anlatan Türkçe adı İnanılmaz Kurtuluş programı bu bölümünde Türkiye’de Hayatta nasıl kalacağımızı bize anlatıyor.

man-vs-wildS6

İzlemek için tıklayınız

Beğendim(1)Beğenmedim(0)

Esrarlı Ada

Esrarlı Ada, Fransız Yazar Jules Verne’in 1874 yılında yayımlanan romanı. Kitapta 1865 yılında dört kişinin bir balon kazası sonucu ıssız bir adaya düştükten sonra adada yaşadıkları maceralar anlatılır. Kitapta Robinson Crusoe‘nun hikâyesinin daha gerçekçi detaylarla nasıl ele alınabileceği düşünülerek kaleme alınan eserde okur, sıfırdan başlayarak bir ada medeniyetinin nasıl kurulabileceğine tanık olur.

1393680417

Dünyanın Merkezine Yolculuk  adlı filmin devamı olarak çekilen filmde ise gizemli adadan alınan şifreli sinyali takip ve sonrasın da bir hortum fırtınası ile gözlerini kumsalda açan ekip, geçidi keşfettikten sonra cennet misali bir manzarayla karşılaşırlar. Altından şelaleler, volkanlar, farklı canlı türleri ve daha bir çok sır onları beklemektedir.

Filmi izlemek için tıklayınız

Beğendim(3)Beğenmedim(1)

Lost dizisi

İlk 4 sezonunu çok hızlı izlediğim Amerikan dizisi. Bir uçak kazasından kurtulan 48 kişi, onlara ev sahipliği yapan ıssız bir adada sağ kalmanın yolunu arıyor.  Başlarda özellikle “flashback” ve daha sonra ortaya çıkan “flashforward” lar harika idi. Merak duygusunu, gizemi, heyecenı, dramı, sevinci kesinlikle en iyi şekilde hissetmenizi sağlayan zekice kurguya sahip bir dizi idi. Fakat 5. ve 6.sezonda iyice karışan hatta amacından uzaklaşan dizi son derece fiyasko bir finalle kapattı.

936full-lost-poster-600x4671

Ada Puanı: 8/10
IMDB Puanı: 8,6/10
Yayın Tarihi: 2004-2010

devamı »

Beğendim(3)Beğenmedim(0)

Three (2005)

Filmin Yapım Yılı ve Yeri: 2005 – ABD, Lüksemburg, İngiltere
Filmin Türü: Dram, Gerilim, Macera, Yetişkin
Filmin Süresi: 95 dakika
Filmin Yönetmeni: Stewart Raffill
Filmin Oyuncuları:Billy Zane, Kelly Brook, Maria Victoria Di Pace, Kennedy Rolle, Keera Ann Davis, Myesha Pinder, Summer Davis, Todd Collins, Juan Pablo Di Pace, Steve Ligambi, Lashandra Burrows
Filmin Görüntü Y.: Tony Imi
Filmin Senaristi: Stewart Raffill
Filmin Yapımcısı: Michael Dounaev

three

IMDB puanı: 4.9/10,
Ada Puanı: 5.5/10

Zengin bir iş adamı ve eşi birlikte tatil için mavi yolculuğa çıkarlar. Daha sonrasında teknelerinin batmasıyla birlikte kendilerini ıssız bir adada bulurlar. Artık adadan kurtulmak için bir ölüm kalım savaşı başlamıştır.

devamı »

Beğendim(9)Beğenmedim(2)

Mavi Göle Dönüş

Yapımı :1991 – ABD
Tür : Macera , Romantik
Süre: 98 Dak.
Yönetmen : William A. Graham
Oyuncular : Milla Jovovich , Brian Krause , Lisa Pelikan , Courtney Phillips , Emma James
Senaryo : Leslie Stevens
Yapımcı : Frank Price
IMDB puanı: 4.6/10,
Benim Puan: 5.5/10

fft20_mf500396

Mavi Göl filminin devamı olan Mavi Göle Dönüş’te bosanmış bir kadın olan Sarah, kızı Lilli ve 1980 versiyonundaki aşıkların yetim bıraktığı Richard ile birlikte bir adada mahsur kalır. Sarah ölünce Richard ve Lilli beraber büyürler.Ve zaman geçince birbirlerine aşık olurlar. Kendi hallerinde adada mutlu bir yaşam sürerken adaya gelen korsanlar yüzünden medeniyetle tanışmak zorunda kalırlar ve mutlulukları tehlikeye girer.

devamı »

Beğendim(7)Beğenmedim(1)

Sona Doğru

Filmin Orijinal Adı: All Is Lost
Filmin IMDB Puanı: 7.2/10
Ada Puanı: 6.0/10
Filmin Yapım Yılı: 2013
Filmin Türü: Aksiyon-Macera-Dram
Filmin Yönetmeni:J.C. Chandor
Filmin Senaristi: J.C. Chandor
Filmin Oyuncuları: Robert Redford

21052814_20131025113832781

devamı »

Beğendim(8)Beğenmedim(2)