Arsiv: ‘Filmler’ Kategorisi

Destinea, Our Island

Film fragmanlarından gördüğüm kadarıyla (Filmin tamamını bir türlü bulamadım) bir kadın ve bir erkek ıssız bir aday düşüyor burada cereyan eden bir yaşamı konu alıyor. Beğendim(2)Beğenmedim(0)

Kanyon – The canyon

Genç bir çift Amerika’da büyük kanyon gezisine çıkar. Ancak orada karşılarına beklemedikleri garip bir yabancı çıkar. Önce bu tanımadıkları yabancı onlara rehberlik eder ama daha sonra bu karşılaşma rehberin zehirli yılanlar tarafından sokulmasıyla bir hayatta kalma mücadelesine dönüşür. Beğendim(2)Beğenmedim(0)

The_Wall_8_cMizerovsky_cut

Duvar

Dışarıda hava buz gibi; içeride, av kulübesinde bir kadın, kâğıdının son sayfasına daracık satırlar sığdırmaya çalışıyor. Yüzündeki ifade, kaderini yansıtıyor: Bu kadın, keyif için değil, aklını kaybetmemek için yazıyor. Bir süre önce, köpeğiyle birlikte burada yalnız kalan kadının Avusturya dağlarındaki bu kulübeyi terk edememesi için tek bir sebep var: Çünkü görünmez bir duvar onu engelliyor. […]

5539

The Art of Travel

Evlenmek üzere olan bir adamın düğünü terkedip uzak ülkelere seyahate çıkmasını konu alan bir gezi filmi. Beğendim(4)Beğenmedim(1)

47509894

Stranded (2002)

David Robinson cezalı olarak bir kolonoiye sevk edilir. Ailesi de bu duruma eşlik eder. Gemi bir fırtınada sıkışır. Ailesi ve evcil hayvanları ile ıssız bir adaya yerleşirler.Hayatta kalmak için barınak inşa ederler. Adaya korsanların gelmesi ile hayatları değişir. Beğendim(4)Beğenmedim(0)

legends-of-the-fall-889021l-imagine

İhtiras Rüzgarları

1990’lı yılların unutulmaz filmlerinden birisi ihtiras rüzgarları. 19. yüzyılın son zamanları. Kızılderili savaşları gazisi hümanist Albay William Ludlow 3 erkek çocuğunu Montana kırlarındaki çiftliğinde, annesiz büyütür. Aileye yakın bir kızılderilinin cesaretlendirmeleri ve eşini sayesinde, oğullardan Tristan çok gözüpek ve maceracı bir genç adam olarak yetişir. Beğendim(3)Beğenmedim(0)